Podstrona: 3. urodziny Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

3. urodziny Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej

2020-06-30
3. urodziny Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej

W kwietniu 2020 roku minęły trzy lata od powstania Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej w nowej konwencji i z nowym wizerunkiem, który pracuje pod batutą Lidii Chalińskiej. Dzięki zaangażowaniu w działalność chóru z liczącego niespełna dwadzieścia osób zespołu liczba chórzystów wzrosła obecnie do blisko 70.

Zespół obecnie przygotowuje się do wyjazdu na Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr w Paryżu, który odbędzie się w przyszłym roku z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną w kraju i Europie.

„Zbliża się nowy rok akademicki, a tym samym nadzieja na dalszy rozwój i pracę zespołu. Zapraszamy nowych studentów naszej uczelni na wspaniałą przygodę z muzyką, bo każdy w sercu jest artystą bądź chórzystą lub solistą” – mówi Lidia Chalińska, dyrygent chóru.

Ostatnie trzy lata pracy chóru pokazały, że realizacja projektów jest możliwa bez względu na występujące trudności. Chórzyści wierzą, że w przyszłości uda im się przygotować kolejne musicale i zrealizować nowe ciekawe pomysły. Kreatywność, chęć tworzenia i rozwoju to coś, co łączy wszystkich członków zespołu.