Podstrona: Będzie nowa droga kołowania w Ośrodku Kształcenia Lotniczego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Będzie nowa droga kołowania w Ośrodku Kształcenia Lotniczego

2016-11-22 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Nauka, Wydarzenia
Będzie nowa droga kołowania w Ośrodku Kształcenia Lotniczego

22 listopada br Politechnika Rzeszowska zawarła z Miejskim Przedsiębiorstwem Dróg i Mostów umowę na budowę drogi kołowania na terenie Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej.

Nowy pas o powierzchni ponad 6000 m2 będzie miał nawierzchnię asfaltową na podbudowie z kruszywa łamanego. Projekt obejmuje także budowę przejazdów z pasa startowego na terenie Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej. Ponadto w ramach umowy zostanie wykonane oświetlenie nawigacyjne oraz system odwodnienia dróg kołowania. Inwestycja wynika z potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa lotów, zwiększenia ich liczby, a co za tym idzie – większej przepustowości samolotów podczas szkoleń lotniczych studentów pilotażu. Droga kołowania w OKL, która będzie również pełnić funkcję drogi ratowniczo-pożarowej, pozwoli na szybkie opuszczanie drogi startowej przez statki powietrzne, co z kolei wyeliminuje zagrożenia wynikające z równoczesnego szkolenia studentów na kilkunastu samolotach szkoleniowych.

Inwestycja będzie zrealizowana przed końcem pierwszej połowy 2017 roku. Jest objęta dofinansowaniem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

KH