Podstrona: Bieg o Puchar Dziekana z okazji 60-lecia Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Bieg o Puchar Dziekana z okazji 60-lecia Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa

2023-10-18 , red.  Robert Jakubowski, Marta Jagiełowicz
Bieg o Puchar Dziekana - wydarzenie upamiętniające 60-lecie Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa,

W najbliższą sobotę 21 października br. odbędzie się kolejne z cyklu wydarzeń upamiętniających 60-lecie Wydziału Budowy Maszyn i LotnictwaBieg o Puchar Dziekana. Wydarzenie odbędzie się na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej przy Alei Powstańców Warszawy.

Trasa biegu

Bieg rozpocznie się o godzinie 10:00, ale już od godziny 8:30 będą wydawane pakiety startowe i biegacze będą się przygotowywać do biegu. Start i meta będą zlokalizowane przy budynku L, a trasa biegu będzie przebiegać drogami wewnętrznymi Politechniki – przy Inkubatorze, wokół amfiteatru, następnie drogą między budynkami Wydziału Chemicznego i Wydziału Zarządzania, wokół budynku Rektoratu, aby wrócić pod budynek Wydziału Budowy Maszyn
i Lotnictwa.

Panie będą biegły na dystansie 3 km, pokonując trasę biegu dwukrotnie, a panowie pobiegną 6-kilometrowy dystans, pokonując 4 pętle. Listy startowe zostały już zamknięte i nie ma możliwości dołączenia do biegu. Zarejestrowanych jest prawie 170 uczestników, w tym wielu pracowników, studentów i absolwentów Politechniki Rzeszowskiej.

Biegowe święto

Zapraszamy bardzo serdecznie do dopingowania biegaczy i stworzenia atmosfery biegowego święta. Główna cześć imprezy będzie zlokalizowana przy budynku L i tutaj spodziewajmy się największej liczby kibiców. Zachęcamy także do tworzenia punktów kibicowania na całej trasie biegu.

Po biegu ok. godziny 11:00 odbędzie się ceremonia dekoracji zwycięzców poszczególnych kategorii biegu.
Zaplanowany jest również słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.