Podstrona: Dołącz do nas i poznaj szczegóły III edycji ASSETs+ European Defence Challenge! / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Dołącz do nas i poznaj szczegóły III edycji ASSETs+ European Defence Challenge!

2022-09-30 , red.  Dorota Stadnicka
Dołącz do nas i poznaj szczegóły III edycji ASSETs+ European Defence Challenge!

Głównym celem inauguracji wydarzenia jest przedstawienie, jak ważny jest konkurs European Defence Challenge dla ciągłej poprawy bezpieczeństwa europejskiego, dla studentów i przemysłu. Przedstawiciele Komisji Europejskiej, uniwersytetów i przemysłu, eksperci w dziedzinie obronności podkreślą znaczenie rozwoju i zastosowania nowych technologii do identyfikacji zagrożeń dla bezpieczeństwa i wdrażania strategii obronnych.

ASSETs+ European Defence Challenge (EDC) to otwarty konkurs mający na celu przyciągnięcie młodych talentów do przemysłu obronnego i zachęcenie ich do rozpoczęcia kariery w dziedzinie technologii związanych z obronnością.

Organizatorem tej edycji wydarzenia jest Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, a tematem przewodnim „Security – threats identification and defence strategies”. Zagrożenia w obszarach: przemysł obronny, kradzież własności intelektualnej, sprzęt wojskowy, sprzęt pomocniczy, przepływ informacji, ochrona danych, operacje wojskowe, ochrona granic i inne, w kontekście bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa.

Inauguracja wydarzenia odbędzie się 3 października w godz. 11.00–12.15 i będzie transmitowana na żywo w serwisie YouTube. Obejrzyj inaugurację wydarzenia tutaj!

Pobierz agendę wydarzenia

Czytaj więcej informacji o European Defence Challenge.

.