Podstrona: Dyplom uznania dla programu Legia Akademicka / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Dyplom uznania dla programu Legia Akademicka

2019-11-08
Dyplom uznania dla programu Legia Akademicka

W dniu 28 października 2019 r. w Akademii Sztuki Wojennej podczas narady szkoleniowo-metodycznej Tomasz Zdzikot Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej wręczył dyplomy uznania uczelniom, które osiągnęły wysoki poziom naboru studentów do programu Legia Akademicka. Politechnika Rzeszowska zajęła drugie miejsce w kraju rekrutując na ochotnicze przeszkolenie wojskowe 214 studentów w roku akademickim 2018/2019.

Narada była poświęcona "Realizacji przedsięwzięć części teoretycznej programu edukacji wojskowej studentów w ramach Legii Akademickiej w roku akademickim 2018/2019 - wnioski i doświadczenia oraz wskazanie kierunków działania w roku akademickim 2019/2020". W czasie spotkania przedstawiono wnioski z ubiegłej edycji szkolenia.

Politechnika Rzeszowska rekomendowała potrzebę rozdzielenia modułów: szeregowego i podoficerskiego. Jednocześnie Uczelnia wskazała na potrzebę zwiększenia ilości godzin szkolenia na poziomie szeregowego do 40 oraz opracowanie nowego programu dla modułu podoficerskiego w ilości również 40 godzin. Wskazano także na konieczność zwiększenia ilości dni szkolenia praktycznego studentów z 21 do 30 dla modułu szeregowego i do 40 w module podoficerskim.