Podstrona: Erasmus Cafe / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Erasmus Cafe

2023-03-17 , red.  Edyta Ptaszek
Studenci programu Erasmus,

Na Politechnice Rzeszowskiej przywitaliśmy 33 studentów programu Erasmus z krajów Unii Europejskiej, Czarnogóry i Azji. Łącznie ze studentami semestru zimowego gościmy 78 studentów na 6 wydziałach.

Erasmus Cafe – wydarzenie mające na celu promocję programu wśród studentów PRz oraz integrację studentów międzynarodowych w środowisko akademickie i lokalne, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Stoiska odwiedzali pracownicy i studenci PRz, studenci zagraniczni studiujący na innych rzeszowskich uczelniach czy też mieszkańcy Rzeszowa chcący poczuć klimat przebywania w multikulturowej społeczności.

Erasmus Cafe na Politechnice Rzeszowskiej

Odwiedzający mogli dowiedzieć się więcej o krajach przyjazdu studentów, uczelniach, planach studiów czy też poznać praktyczne aspekty studiowania za granicą. Studenci Politechniki Rzeszowskiej, którzy studiowali lub odbywali praktykę w ramach porgramu Erasmus lub Programu Edukacja, Mobilność w szkolnictwie wyższym, chętnie dzielili się swoją wiedzą i zdobytym doświadczeniem z osobami planującymi wziąć udział w programie.

Erasmusi z wielką chęcią i zaangażowaniem przygotowali swoje stoiska. Studenci z Niemiec, Indii, Czarnogóry, Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Kazachstanu i Uzbekistanu działali wspólnie w swoich grupach, aby przygotować przepyszne dania regionalne i słodkie przekąski. Do wydarzenia dołączyli także studenci międzynarodowi z Ukrainy i Wietnamu, prezentując kulturę i regionalne kulinaria.

W Erasmus Cafe wzięły udział również Koła Naukowe Politechniki Rzeszowskiej promujące uczelnię w kraju i za granicą. Swoją działalność zaprezentowały Rzeszowska Grupa IT, Legendary Rover Team, Euroavia Rzeszów oraz PRz Racing Team.

Było kolorowo, wesoło, a przede wszystkim międzynarodowo. Zapraszamy społeczność akademicką na pozostałe wydarzenia  w ramach Jubileusz 25-lecia działalności programu Erasmus na Politechnice Rzeszowskiej.