Podstrona: EUROSTUDENT – weź udział w projekcie badawczym MNiSW / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

EUROSTUDENT – weź udział w projekcie badawczym MNiSW

2019-05-22
EUROSTUDENT – weź udział w projekcie badawczym MNiSW

Zachęcamy studentów do wzięcia udziału w europejskim przedsięwzięciu badawczym dotyczącym życia studentów. Badanie prowadzone jest w formie ankiety internetowej – EUROSTUDENT. Za realizację badania odpowiedzialna jest niezależna agencja badawcza PBS, na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Udział w badaniu zajmie ok. 15 minut. Ankieta internetowa jest dostępna do końca czerwca pod adresem:  https://pbs.pl/eurostudent

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie wszystkich uczestników studiów: I i II stopnia, jednolitych magisterskich oraz podyplomowych.

Organizatorzy zapewniają, że każdy głos będzie miał znaczenie dla rzetelności wyników i reprezentatywności badania, a tym samym dla porównywalności wyników Polski na tle innych krajów europejskich.

To już siódma edycja europejskiego badania dotyczącego życia i nauki studentów Polsce – EUROSTUDENT  i czwarty raz kiedy Polska bierze w nim udział. Celem badania jest analiza społeczno-ekonomicznych warunków studiowania i porównanie ich z warunkami panującymi w blisko 30 krajach Europy. Cykliczny charakter pomiaru pozwala na uchwycenie trendów, których znajomość jest przydatna w kształtowaniu polityki publicznej w sektorach szkolnictwa wyższego.