Podstrona: Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 na WMT / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 na WMT

2020-10-06 , red.  Marta Jagiełowicz
Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 na WMT

O tym, jak ważne jest zdobywanie wiedzy, otwieranie się na nią, zwłaszcza teraz w czasie pandemii, mówił rektor naszej uczelni dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz podczas wydziałowej inauguracji roku akademickiego 2020/2021 na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym w Stalowej Woli.

Rektor Politechniki Rzeszowskiej podziękował także za ogromną pracę wkładaną w rozwój wydziału oraz nieocenione wsparcie władz miasta Stalowa Wola. W uroczystości wzięli udział również władze wydziału, nauczyciele akademiccy, przedstawiciele władz miasta Stalowa Wola i samorządu studenckiego oraz nowo przyjęci studenci studiów stacjonarnych rozpoczynający naukę na dwóch kierunkach: mechanice i budowie maszyn oraz zarządzaniu i inżynierii produkcji.

Głos zabrał również starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, który podkreślił, że absolwenci Wydziału Mechaniczno-Technologicznego w Stalowej Woli nie mają problemów ze znalezieniem pracy. Ma na to wpływ nieustanny rozwój przemysłu, powstawanie nowych firm szukających specjalistów w dziedzinach, w których kształcą się właśnie studenci na WMT. Zapewnił, że również władze miasta będą się starały dążyć do zapewnienia godnych warunków, by zachęcić absolwentów do pozostania i budowania swojej kariery w Stalowej Woli.

Ślubowanie przedstawicieli studentów pierwszego roku poprowadził prodziekan ds. kształcenia dr Andrzej Chmielowiec. Dla młodych ludzi to bardzo ważny moment, gdyż stanowi oficjalne nabycie praw studenta i przyjęcie w poczet studentów Politechniki Rzeszowskiej.

U progu nowego roku akademickiego życzymy studentom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i dążeniu do celu. Mamy nadzieję, że będzie to czas cennych inicjatyw, nawiązania trwałych przyjaźni, zrealizowanych marzeń i wykorzystanych szans.