Podstrona: Legia Akademicka – spotkanie informacyjne / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Legia Akademicka – spotkanie informacyjne

2019-10-15
Legia Akademicka – spotkanie informacyjne

W dniu 18 października 2019 r. o godzinie 10:00 w sali S-1 (budynek Wydziału Zarządzania) odbędzie się spotkanie informacyjne przedstawicieli MON ze studentami uczelni publicznych, jak i niepublicznych. Organizatorem spotkania jest Biuro Legii Akademickiej Politechniki Rzeszowskiej.

„Legia Akademicka” to uruchomiony przez Ministerstwo Obrony Narodowej wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego pilotażowy program skierowany do studentów. Program skierowany jest zarówno do mężczyzn jak i kobiet, którzy chcieliby odbyć szkolenie wojskowe, uzyskać status żołnierza rezerwy, z perspektywą wstąpienia do wojska i z myślą również o służbie zawodowej.

Szkolenie w ramach Legii Akademickiej będzie się dzieliło na cześć teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna obejmuje przedmioty z  zakresu obronności i wiedzy wojskowej. Zajęcia na Politechnice Rzeszowskiej odbędą się w formie wykładów.

Po zaliczeniu części teoretycznej student ochotnik po złożeniu wniosku do organów wojskowych otrzyma kartę powołania na ćwiczenia wojskowe – część praktyczną programu. Będzie on realizowany w wytypowanych jednostkach wojskowych, jednostkach szkolnictwa wojskowego oraz ośrodkach szkoleniowych wojska w okresie wakacji. Szkolenie zostanie zakończone egzaminem i złożeniem przysięgi.

W związku z rozpoczęciem kolejnej edycji programu ochotniczego szkolenia studentów w ramach programu Legia Akademicka 18 października rozpocznie się także przyjmowanie wniosków o przystąpienie do części teoretycznej szkolenia w roku akademickim 2019/2020.