Podstrona: Master of Business Administration (MBA) na Wydziale Zarządzania / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Master of Business Administration (MBA) na Wydziale Zarządzania

2021-12-01 , red.  Iwona Oleniuch, Anna Worosz
Inauguracja studiów podyplomowych MBA z udziałem władz uczelni i Wydziału Zarządzania,

Na Wydziale Zarządzania zainaugurowano pierwszą edycję studiów podyplomowych Master of Business Administration (MBA). Kierunek został uruchomiony w odpowiedzi na wyzwania, które stawia burzliwe otoczenie współczesnego świata zarówno firmom, jak i organizacjom niekomercyjnym.

Inauguracja

Słuchaczy powitali: rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, dziekan Wydziału Zarządzania i kierownik studiów MBA dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz, prodziekan ds. kształcenia dr Justyna Stecko oraz opiekunowie studiów MBA dr inż. Agata Warmińska i mgr Lidia Korzeniowska. Rektor prof. Piotr Koszelnik pogratulował uczestnikom wyboru tego kierunku i podkreślił korzyści, jakie daje ukończenie studiów MBA dla rozwoju kariery.

O studiach

Studia dostarczają nowoczesnej wiedzy zarządczej oraz umiejętności praktycznych, niezbędnych do przewodzenia organizacjom przyszłości. Wyposażają słuchaczy w interdyscyplinarną wiedzę i zaawansowane kompetencje menedżerskie. Absolwenci będą przygotowani do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwami o różnym profilu działalności oraz organizacjami niekomercyjnymi. Pozyskają umiejętności z zakresu: modelowania w biznesie, zarządzania projektami, budowania zaangażowanych zespołów, strategicznego przywództwa, współpracy w środowisku wielokulturowym, zarządzania marką, marketingu cyfrowego i z wielu innych obszarów, stanowiących przestrzeń do budowy przewag konkurencyjnych w burzliwych warunkach współczesnego otoczenia.

Prowadzący

Program studiów MBA realizowany na Wydziale Zarządzania PRz ma praktyczny charakter. Prowadzący zajęcia to menedżerowie, specjaliści z różnych obszarów zarządzania, profesjonaliści z dużym doświadczeniem, zarówno w biznesie, jak i w nauczaniu, a także trenerzy stosujący nowoczesne, aktywizujące metody przekazywania wiedzy oraz renomowani i uznani eksperci, m.in. prof. Andrzej Rychard, prof. Witold Orłowski, dr Leszek Mellibruda.

Więcej szczegółowych informacji dotyczących kierunku, w tym ramowy program studiów, sposów organizacji zjazdów oraz wymogi rekrutacyjne można znaleźć na stronie poświęconej studiom MBA.

Centrum Studiów Podyplomowych

W ostatnim czasie w Centrum Studiów Podyplomowych na Wydziale Zarządzania zainaugurowano również inne kierunki studiów podyplomowych: 14. edycję podyplomowych studiów menedżerskich, 31. edycję zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy oraz 6. edycję project manager.