Podstrona: Najnowszy numer "Gazeta Politechniki" już dostępny / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Najnowszy numer "Gazeta Politechniki" już dostępny

2020-02-27
Najnowszy numer

W numerze 1–2/2020 „Gazety Politechniki” prezentujemy artykuły dotyczące m.in. jubileuszu utworzenia Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli oraz otwarcia nowych pracowni Centrum Fizjoterapii i Sportu. W wydaniu wspominamy także zmarłego prof. Krzysztofa Kubiaka.

W części poświęconej konferencjom znajduje się relacja z IV Podkarpackiej Konferencji Drogowej „Betonowe Drogi w Polsce” oraz zapowiedź V Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”. Swoimi wrażeniami z wyjazdów w ramach programu Erasmus+ na uczelnie partnerskie do Włoch, Wielkiej Brytanii, na Islandię oraz Łotwę podzieliła się z Czytelnikami Pani Magdalena Rejman-Zientek.

W numerze prezentujemy obszerny wywiad z prof. dr. hab. inż. Grzegorzem Budzikiem, Prorektorem ds. nauki na temat m.in. zmian, które wprowadza ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Wart polecenia jest także artykuł poświęcony nowościom i ulgom podatkowym oraz rozliczeniu PIT-ów.

Na łamach gazety informujemy o sukcesie, jakim jest wybór 14 pracowników Politechniki Rzeszowskiej na członków Komitetów Naukowych Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2020–2023, a także o utworzeniu Biura ds. Osób z Niepełnosprawnością. Przyszłych studentów zainteresuje temat inżynierii farmaceutycznej - nowego kierunku studiów na Wydziale Chemicznym.

W bieżącym numerze znajdą Państwo także artykuły na temat realizacji projektów: POWER „Elektronika dla branży automotive”, „I-TRACE Immersive TRAining for aerospaCE”, innowacjach w gospodarce o obiegu zamkniętym oraz nowego budynku Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej. Pracownicy Studium Języków Obcych opowiedzieli o realizacji projektu dotyczącego badania metod nauczania języków obcych na poziomie szkolnictwa wyższego w Japonii, a także nawiązaniu współpracy z Uniwersytetem Hokkaido.

W części poświęconej działalności studentów na uwagę zasługują artykuły na temat II Uczelnianego Seminarium Naukowego „Marketing Box”, wyboru studentów Wydziału Zarządzania do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz do Prezydium Forum Uczelni Technicznych, a także wyborów do organów Samorządu Studenckiego PRz. Pasjonatów sportu zainteresuje relacja ze zmagań naszych sportowców podczas Akademickich Mistrzostw Polski.

Zapraszamy do lektury i zachęcamy do publikowania na łamach naszej gazety.

Redakcja „Gazety Politechniki”