Podstrona: Politechnika Rzeszowska podpisała umowę z firmą BorgWarner Rzeszów Sp. z o.o. / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę z firmą BorgWarner Rzeszów Sp. z o.o.

2021-11-29 , red.  Marta Jagiełowicz
Politechnika Rzeszowska podpisała umowę z firmą BorgWarner Rzeszów Sp. z o.o.

Umowę podpisali rektor prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik oraz dyrektor firmy BorgWarner Rzeszów Sp. z o.o. Dariusz Olejarski. Strony będą współpracować w zakresie naukowo-dydaktycznym oraz przygotowania lub aktualizacji programów kształcenia na kierunku elektromobilność.

Założenia umowy

Strony zobowiązały się do współpracy naukowo-dydaktycznej oraz wymiany doświadczeń i wsparcia na rzecz badań, rozwoju dziedziny, jaką jest elektromobilność. Będą również prowadzone działania mające na celu nowelizację programów kształcenia związanych z motoryzacją i elektromobilnością. Politechnika Rzeszowska umożliwi przedstawicielom BorgWarner Rzeszów Sp. z o.o. uczestnictwo w organizowanych przez uczelnię konferencjach i spotkaniach, które będą służyć wymianie doświadczeń.

Pracownicy firmy BorgWarner Rzeszów Sp. z o.o. będą mogli na zaproszenie uczelni uczestniczyć w przedsięwzięciach związanych z promocją edukacji na wspomnianych kierunkach. Firma zobowiązała się również przyjmować studentów naszej uczelni na praktyki i staże zawodowe według programów i form praktyk, a także do realizowania prac dyplomowych i przewodów doktorskich o tematyce związanej z działalnością firmy. Umożliwi studentom odbywanie wizyt w swojej placówce w celu zaznajomienia się ze specyfiką branży motoryzacyjnej i związanej z elektomobilnością. Będzie również wspierać działalność studenckich kół naukowych.

Za realizację i koordynację działań wynikających z zapisów umowy oraz innych uzgodnień pomiędzy sygnatariuszami jest odpowiedzialny Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej.

Firma BorgWarner Rzeszów Sp. z o.o. jest częścią amerykańskiego koncernu BorgWarner Inc., producenta komponentów i systemów zaawansowanych technologii dla układów napędowych w pojazdach. Firma specjalizuje się w produkcji turbosprężarek, układów kontroli i sterowania przekładni automatycznych oraz łańcuchów i modułów rozrządu ze zmiennymi fazami dla branży motoryzacyjnej i obecnie jest liderem w produkcji tych urządzeń w Europie.