Podstrona: Politechnika Rzeszowska uzyskała grant na realizację projektu TEDI / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska uzyskała grant na realizację projektu TEDI

2024-08-02 , red.  Roman Wdowik, Anna Worosz
Politechnika Rzeszowska uzyskała grant na realizację projektu TEDI

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności przyznała Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza (liderowi projektu) i uczelniom partnerskim dofinansowanie w wysokości 250 000 euro na realizację projektu TEDI: Teamwork-based Education and Digitalization as an Approach for the Interdisciplinary Engineering Training. Projekt TEDI 2024-1-PL01-KA220-HED-000257156 będzie realizowany od września 2024 r. do końca sierpnia 2027 r. z Kauno Technologijos Universitetas z Litwy oraz Universidad de Oviedo z Hiszpanii.

Głównym celem projektu jest wypracowanie wspólnej międzynarodowej strategii organizacji krótkich szkoleń interdyscyplinarnych dla studentów. Zajęcia będą oparte na pracy zespołowej osób uczących się i nauczycieli. Projekt ma duże znaczenie w kontekście budowania potencjału wydawania mikropoświadczeń, umiędzynarodowienia kształcenia i rozwijania współpracy międzynarodowej oraz rozwijania umiejętności stosowania narzędzi komputerowych.

W ramach projektu zostaną opracowane materiały dydaktyczne, a zespół projektowy przeprowadzi pilotażowe, interdyscyplinarne szkolenia na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury, a także na zagranicznych uczelniach partnerskich. W szkoleniach akademickich wezmą udział studenci z współpracujących uczelni wyłonieni w drodze rekrutacji. Każda uczelnia będzie odpowiedzialna za uruchomienie jednego pilotażowego, dwutygodniowego szkolenia, które będzie się składać z części realizowanej zdalnie, np. na platformie MS Teams oraz z części realizowanej stacjonarnie na uczelni partnerskiej. Dodatkowo zostanie także zrealizowane jedno szkolenie prowadzone w całości zdalnie.

Informacje o projekcie będą dostępne na stronie tedi.prz.edu.pl od września 2024 r.

pl_dofinansowane_przez_ue_pos.png