Podstrona: PRz Racing Team na podium zawodów Formula Alpe Adria / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

PRz Racing Team na podium zawodów Formula Alpe Adria

2021-09-08 , red.  Marta Jagiełowicz
Radość zwycięzców,

Podczas chorwackiej edycji zawodów zespół Studenckiego Koła Naukowego Formuła Student stanął na 2. stopniu podium klasyfikacji generalnej. Ciężka zespołowa praca przez cały sezon zaowocowała bardzo dobrymi lokatami w poszczególnych konkurencjach podczas zawodów Formula Alpe Adria, z których PRz Racing Team przywiózł aż pięć statuetek.

Po udanych występach w Formule Student w Holandii, Republice Czeskiej i na Węgrzech studenci PRz Racing Team udali się na Chorwację, by wziąć udział w rozgrywkach Formula Alpe Adria. Determinacja i motywacja do walki o najwyższe stopnie podium znalazła odzwierciedlenie w bardzo dobrych wynikach uzyskanych podczas zawodów. W tej zaciętej rywalizacji najlepszych zespołów świata zespół PRz Racing Team wywalczył drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Dla Studenckiego Koła Naukowego Formuła Student były to jedne z lepszych zawodów w historii zespołu.

Osiągnięte wyniki

Bardzo dobre wyniki zespół osiągnął nie tylko na torze dzięki znakomitym osiągom PMT-03, lecz także w konkurencjach statycznych.

Konkurencje statyczne:

• 1. miejsce Cost & Manufacturing,
  • 3. miejsce Business Plan Presentation,
  • 6. miejsce Engineering Design.

Konkurencje dynamiczne:

• 2. miejsce Endurance,
  • 3. miejsce Acceleration,
  • 4. miejsce Autocross,
  • 6. miejsce Skid Pad.

PRz Racing Team już kilka dni po chorwackich zawodach udał się na Auto Moto Show Toruń, które odbyły się 4 września br. Podczas wydarzenia można było zobaczyć niezwykłe maszyny reprezentujące różne oblicza motoryzacji. W ramach pokazów dynamicznych na torze zaprezentował się bolid PMT-03 SKN Formuły Student.

O zespole

PRz Racing Team jako Studenckie Koło Naukowe na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej funkcjonuje od 2013 r. Opiekunem koła jest dr inż. Piotr Strojny. Zespół wyścigowy co roku przygotowuje się do interdyscyplinarnych zawodów międzynarodowych Formuła Student odbywających się na torach F1. PRz Racing Team zrzesza studentów wszystkich wydziałów, umożliwiając im realizowanie swoich zainteresowań. Obecnie zespół składa się z ośmiu sekcji technicznych: aerodynamika, elektronika, konstrukcja nośna, kompozyty, napęd, silnik, informatyka, zawieszenie oraz jednej sekcji nietechnicznej – marketing.