Podstrona: PRz Racing Team na targach Moto Session 2020 / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

PRz Racing Team na targach Moto Session 2020

2020-10-08 , red.  Anna Worosz
PRz Racing Team na targach Moto Session 2020

Zespół PRz Racing Team miał okazję pojawić się na jednym z największych wydarzeń motoryzacyjnych w Polsce, prezentując swoją ostatnią konstrukcję – bolid PMT-02. Podczas targów studenci Politechniki Rzeszowskiej mogli również opowiedzieć zwiedzającym o działalności zespołu Formuły Student.

Moto Session 2020 to targi motoryzacyjne odbywające się w Lublinie, połączone z kaskaderskimi akrobacjami motocyklowymi, pokazami stuntu i driftu, z prezentacją nowości motoryzacyjnych, aut luksusowych, szybowców i wiatrakowców. Wśród atrakcji znalazła się również wyjątkowa strefa pojazdów zabytkowych.

Zespół Formuła Student odpowiada za zrealizowanie projektu, jakim jest budowa bolidu klasy Formuła Student i udział w międzynarodowych zawodach. Team dzieli się na dziewięć sekcji: aerodynamiki, kompozytów, napędu, elektroniki, informatyki, silnika, zawieszenia, konstrukcji nośnej oraz marketingu. Każda z sekcji posiada lidera, który odpowiada za całokształt jej pracy. Bardzo ważne są spotkania ogólne, jak i te poszczególnych sekcji zespołu, na których są omawiane różne problemy oraz ich rozwiązania, plany, sprawy bieżące itp.

Członkowie koła podkreślają, że kluczowym elementem w dążeniu do sukcesu zespołu jest aktywna praca i poświęcanie części swojego czasu wolnego, ponieważ bez tego nie mogliby ukończyć bolidu oraz pojechać z nim na zawody. Czasami jest to trudne, ale doświadczenie oraz ludzie, których poznają, sprawiają, że zapomina się o pewnych niedogodnościach.

Studentów wszystkich wydziałów chętnych do współpracy z zespołem PRz Racing Team zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne, które odbędzie się jeszcze w październiku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/przracingteam