Podstrona: Spotkanie informacyjne ProtoLab Podkarpackiego Centrum Innowacji / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Spotkanie informacyjne ProtoLab Podkarpackiego Centrum Innowacji

2019-10-17
Spotkanie informacyjne ProtoLab Podkarpackiego Centrum Innowacji

W dniu 17 października 2019 r. odbyło się spotkanie informacyjne z zespołem ProtoLab Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Spotkanie otworzył prof. Mariusz Oleksy, Prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką. Prof. Oleksy zapewniał, że w ofercie PCI są ciekawe propozycje dla studentów i środki na ich realizacje. Projekt dedykowany jest studentom z Podkarpacia. Jednocześnie wyraził przekonanie, że udział Politechniki Rzeszowskiej będzie przykładem i zachętą dla innych do czynnego udziału w projekcie.

- Rozkład populacji wg Gaussa zakłada, że 65% ludzi nie lubi zmian, 25% populacji akceptuje niewielkie zmiany, 10% to ludzie, którzy kręcą tym światem, a tylko 1% zmienia rzeczywistość - ta grupa ma inspiracje i umiejętności pracy nad swoim życiem; tworzą rzeczy niezwykłe i przełomowe - mówił Jacek Kubrak, Prezes Zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji. W swoim wystąpieniu nawiązał do nielicznej grupy osób, które są zaangażowane i chcą kreować przyszłość.

Podczas spotkania Karol Kibałko, Koordynator Animatorów i Przestrzeni ProtoLab przedstawili działalność Podkarpackiego Centrum Innowacji, a w szczególności możliwości korzystania przez studentów z pracowni ProtoLab oraz z oferty warsztatów i szkoleń. Koordynator zachęcał do uczestnictwa w projekcie, w którym można nauczyć wykorzystywać swoje umiejętności i zalety oraz zdobyć kompetencje pożądane na rynku pracy.

Podkarpackie Centrum Innowacji Sp. z o. o. współpracuje z Politechniką Rzeszowska, Uniwersytetem Rzeszowskim oraz Wyższą Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Jego działalność opiera się głównie na łączeniu nauki z biznesem oraz na rozwijaniu kluczowych umiejętności wśród badaczy i personelu administracyjnego. Do priorytetów należy również wspieranie podkarpackich projektów badawczo-rozwojowych, a także pobudzanie przedsiębiorczości wśród studentów.  Działania PCI są uzupełnieniem i wsparciem dla działań uczelnianych centrów transferu technologii (CTT) i spółek celowych(SC).

PCI finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020, do końca 2022 r. kwota dofinansowania to około 85 mln zł.