Podstrona: Spotkanie z ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach akcji Politechniki Pomagają / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2020-05-20

Polskie uczelnie techniczne  pomagają w walce z koronawirusem - przygotowują środki ochronne w oparciu o druk 3D, podejmują prace badawcze nad prototypami respiratorów, opracowują systemy oczyszczania pomieszczeń i infrastruktury medycznej. W dniu 19 maja 2020 roku odbyła się telekonferencja poświęcona w/w działaniom z udziałem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciecha Murdzka oraz wiceministrów Anny Budzanowskiej i Wojciecha Maksymowicza.

Organizatorem konferencji była dr hab. Danuta Zawadzka, prof. PK - Prorektor ds. Kształcenia Politechniki Koszalińskiej. Ze strony Politechniki Rzeszowskiej w spotkaniu wzięli udział prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik oraz dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz. Podczas telekonferencji przedstawione zostały działania i inicjatywy  pracowników naszej Uczelni, które zrealizowano od początku pandemii w ramach walki z zagrożeniem koronawirusem.

Kompleksowe informacje z akcji Politechniki Pomagają znajdują się na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod linkiem.