Podstrona: Student Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa laureatem I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2019-11-27

Jan Mazepa - student pierwszego roku kierunku mechatronika na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa PRz oraz członek SZPiT "POŁONINY" zajął w konkursie III miejsce w kategorii wiekowej 20-25 lat oraz nagrodę publiczności.

I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka organizowany jest przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze". Patronem zmagań konkursowych jest legendarny solista Zespołu „Mazowsze" Stanisław Jopek, a w programie Konkursu znajdowały się utwory z repertuaru Zespołu.

- III nagroda oraz Nagroda Publiczności są dla mnie w obliczu wysokiego poziomu konkursu wyjątkowym wyróżnieniem. Utwierdziło mnie w przekonaniu, że pasja śpiewu i folkloru jest dla mnie sposobem na życie, chciałbym kontynuować tę przygodę. Możliwość wystąpienia razem z całą orkiestrą i chórem Mazowsza jest niezapomnianym wydarzeniem, a całkowicie przeze mnie nieoczekiwana nagroda publiczności spotęgowała to wrażenie. Sukces ten zawdzięczam też Połoninom, które wierzyły we mnie najbardziej i towarzyszyły mi do samego końca - wspomniał Jan Mazepa.

Laureaci Konkursu wystąpili podczas Koncertu Galowego w Warszawie wraz z chórem, orkiestrą i baletem Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze".