Podstrona: Szkolenia dotyczące funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Szkolenia dotyczące funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami

2021-06-28 , red.  Anna Szlachta, Marta Jagiełowicz
Szkolenie „Asystent osoby niepełnosprawnej”,

W ramach realizacji projektu PO WER „Politechnika Rzeszowska Uczelnią Dostępną” odbywają się szkolenia związane z tematyką funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami oraz osób o specjalnych potrzebach w środowisku akademickim. Z zachowaniem obowiązujących wytycznych sanitarnych na terenie naszej uczelni są obecnie realizowane edycje szkolenia nr 10: „Asystent osoby niepełnosprawnej”.

O szkoleniu

Jest to szkolenie o charakterze teoretycznym i praktycznym, mające na celu przekazanie najważniejszych informacji dotyczących codziennych problemów funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Ważnym elementem tego szkolenia jest nauka umiejętności niezbędnych do udzielenia skutecznej pomocy w przemieszczaniu się i asystowaniu osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim. Szkolenia prowadzi pełnomocnik Regionu Podkarpackiego Fundacji Aktywnej Rehabilitacji Lucyna Przybyło.

Serdecznie zapraszamy pracowników Politechniki Rzeszowskiej do udziału w szkoleniach świadomościowych związanych z tematyką funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami oraz osób o specjalnych potrzebach w środowisku akademickim.

Wykaz szkoleń

Uczelnia wobec zaburzeń psychicznych. Komunikacja i formy wsparcia edukacyjnego studentów i kandydatów na studia z zaburzeniami psychicznymi (dla kadry kierowniczej, kadry dydaktycznej i kadry administracyjnej) – 14 godz. dydaktycznych – wolne miejsca na szkolenia stacjonarne we wrześniu.

Funkcjonowanie studentów z niepełnosprawnością w środowisku akademickim (dla kadry kierowniczej, kadry dydaktycznej i kadry administracyjnej) – 14 godz. dydaktycznych – wolne miejsca na szkolenia stacjonarne we wrześniu.

Obsługa studenta z niepełnosprawnością. Komunikacja i savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością (dla kadry kierowniczej, kadry dydaktycznej i kadry administracyjnej) – 7 godz. dydaktycznych – wolne miejsca na szkolenia stacjonarne we wrześniu.

Podnoszenie jakości obsługi klienta-studenta w sekretariacie i dziekanacie. Zasady profesjonalnej i rzetelnej obsługi klienta na uczelni (dla kadry administracyjnej) – 7 godz. dydaktycznych – wolne miejsca na szkolenia.

Techniki radzenia sobie z agresją studenta oraz z własnymi emocjami w trudnych sytuacjach w administracji uczelnianej (dla kadry kierowniczej, kadry dydaktycznej i kadry administracyjnej) – 7 godz. dydaktycznych – wolne miejsca na szkolenia.

Trening kontroli stresu i relaksacji. Warsztaty dla pracowników dziekanatów i sekretariatów szkół wyższych (dla kadry administracyjnej) – 7 godz. dydaktycznych – wolne miejsca na szkolenia.

Harmonogram planowanych szkoleń jest dostępny na stronie projektu: https://uczelniadostepna.prz.edu.pl/kalendarz-zajec

Szczegółowe informacje na temat procesu rekrutacji i przebiegu szkoleń można uzyskać u koordynatora szkoleń ud@prz.edu.pl.