Podstrona: Tłumy uczniów na XXVII Seminarium "Wybrane problemy chemii" / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Tłumy uczniów na XXVII Seminarium "Wybrane problemy chemii"

2020-02-13
Tłumy uczniów na XXVII Seminarium

Prawie 1000 uczniów szkół średnich z województwa podkarpackiego uczestniczyło w XXVII Seminarium "Wybrane problemy chemii", które odbyło się w Politechnice Rzeszowskiej. W trakcie dwóch dni seminarium uczniowie wezmą udział w wykładach i laboratoriach.

Seminarium otworzył dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, Prorektor ds. kształceniaktóry zachęcał młodzież do podjęcia studiów w Politechnice Rzeszowskiej.

- Bardzo się cieszę, że każdego roku seminaria gromadzą tak liczną grupę uczniów zainteresowanych zagadnieniami chemii. Życzę interesujących wykładów i ciekawych zajęć Mam nadzieję, że przynajmniej część z Was zostanie w niedalekiej przyszłości naszymi studentami – mówił Grzegorz Masłowski, Prorektor ds. kształcenia.

W swoim wystąpieniu Piotr Wanat, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie mówił, że szkoła średnia przygotowuje nie tylko do matury, ale także do życia akademickiego a seminarium jest okazją do poznania jednej z wiodących uczelni w województwie podkarpackim i w Polsce.

Program seminarium został podzielony na część wykładową i laboratoryjną. Pokazy chemiczne przygotowało Koło Naukowe Studentów Chemii „Esprit”. Swoje osiągnięcia prezentowało także Koło Naukowe Biotechnologów "INSERT" oraz debiutujące na seminarium Studenckie i Doktoranckie Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Farmaceutycznej "IPSUM".

Cykliczne seminarium "Wybrane problemy chemii" jest organizowane przez: Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej, I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie i Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego.