Podstrona: VI Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” – zapowiedź / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2021-04-28 , red.  Paulina Zwolenik, Marta Jagiełowicz

VI Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” organizowana przez Instytut Polityki Energetycznej im. I. Łukasiewicza oraz Zakład Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym „Eurointegracja” odbędzie się 13–14 września 2021 r. na Politechnice Rzeszowskiej.

Tematyka paneli plenarnych tegorocznej edycji wpisuje się w strategiczne cele „Polityki energetycznej Polski do 2040 roku”. Dyskusje naukowe i eksperckie skoncentrują się na zagadnieniach: energetyki jądrowej w Polsce, zastosowaniu wodoru, dostaw gazu ziemnego, ropy naftowej, elektromobilności, energetyki wiatrowej offshore, cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa informacji w sektorze energetycznym (w tym bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO), systemów autonomicznych, a także usług elastyczności i wirtualnych elektrowni. Problematyka paneli tematycznych odzwierciedla natomiast zagadnienia poruszone podczas zgłoszeń uczestników konferencji. Interdyscyplinarność paneli sprawia, że jest ona skierowana do naukowców reprezentujących różne dyscypliny naukowe, a szczegółowy zarys tematyczny jest dostępny w formularzu zgłoszeniowym.

Czynny oraz bierny udział pracowników naukowych i studentów Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza jest całkowicie bezpłatny.

W poprzednich pięciu edycjach wydarzenia udział wzięło tysiąc uczestników reprezentujących 50 ośrodków naukowych, około cztery tysiące studentów oraz blisko 140 tysięcy internautów. Organizatorzy gościli wielu przedstawicieli administracji publicznej, a także reprezentantów spółek energetycznych. W trakcie tegorocznej konferencji zostanie przyznana doroczna nagroda im. Ignacego Łukasiewicza w kategorii „bezpieczeństwo energetyczne”.

Artykuły naukowe przygotowane przez uczestników konferencji, które otrzymają pozytywne recenzje, zostaną opublikowane w punktowanych czasopismach naukowych, w tym m.in.: „Sustainability” (70 pkt), „Rocznik Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej” (70 pkt), „International Agrophysics” (70 pkt), „Sprawy Międzynarodowe” (70 pkt) „Journal of Elementology” (40 pkt), „Studia Wschodnioeuropejskie” (40 pkt), „Przegląd Europejski” (40 pkt), „Environment, Development and Sustainbility” (40 pkt), „Rocznik Bezpieczeństwa Międzynarodowego” (20 pkt), „Eastern Review” (20 pkt), „Energy Policy Journal” (20 pkt), „Polityka i Społeczeństwo” (20 pkt), „Studia i Materiały” (20 pkt), „Instal” (20  pkt), „Problemy Jakości” (20 pkt), „Forum Eksploratora” (5 pkt), „Gaz, Woda i Technika Sanitarna” (5 pkt), „Zarządzanie Innowacyjne w Gospodarce i Biznesie” (5 pkt), „Energy Policy Studies” (5 pkt).

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowa Agencja Poszanowania Energii, Stowarzyszenie Polska Izba Magazynowania Energii, Komisja ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych, Przewodniczący Komisji Gospodarki i Rozwoju Sejmu RP, Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, Wojewoda Podkarpacki, Rektor Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Film podsumowujący ubiegłoroczną edycję wydarzenia można znaleźć na stronie platformy YouTube.

Zapraszamy do przesyłania formularzy zgłoszeniowych zawierających abstrakt referatu/wystąpienia, posteru naukowego. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie konferencji.