Podstrona: VIII Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

VIII Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej na Politechnice Rzeszowskiej

2020-03-03
VIII Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej na Politechnice Rzeszowskiej

Uczniowie i nauczyciele rzeszowskich szkół zawodowych prezentowali swoje umiejętności uczniom szkół podstawowych podczas VIII Salonu Edukacji Zawodowej i Technicznej.  Wydarzenie, które odbyło się w Politechnice Rzeszowskiej, miało na celu popularyzację kształcenia zawodowego w regionie.

Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej otworzył dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz., Prorektor ds. kształcenia.

Rzeszowskie szkoły zawodowe przedstawiły różnorodną ofertę edukacyjną. Uczniowie mieli również możliwość konsultacji z doradcami zawodowymi. Wśród tegorocznych atrakcji były konkursy z nagrodami, pokaz mody w strojach branżowych, lekcje zawodowe oraz pokaz udzielenia pomocy przedmedycznej.

Podczas wydarzenia zaprezentowały się również koła naukowe studentów Politechniki Rzeszowskiej.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Klaster Edukacji Zawodowej i Technicznej skupiające szkoły zawodowe w Rzeszowie. Jego przedstawiciele podkreślali, że wybór technikum czy zawodowych szkół branżowych jest gwarantem posiadania konkretnego zawodu a jednocześnie daje nie wyklucza możliwości kontynuowania nauki na studiach wyższych.