Podstrona: Warsztaty i pokazy chemiczne dla uczniów szkół średnich / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Warsztaty i pokazy chemiczne dla uczniów szkół średnich

2021-04-15 , red.  Dorota Głowacz-Czerwonka, Marta Jagiełowicz
Warsztaty i pokazy chemiczne dla uczniów szkół średnich

Już wkrótce na Wydziale Chemicznym odbędą się warsztaty i pokazy dla uczniów szkół średnich. Cztery wyjątkowe spotkania – każde dotyczące innej tematyki poprowadzą studenci kół naukowych działających na tym wydziale. Wydarzenia odbędą się w formule online.

Podczas warsztatów uczniowie/maturzyści będą mieli możliwość zapoznania się z różnorodną tematyką, w tym tą obrazującą wybrane zagadnienia maturalne, przedstawioną przez młodych pasjonatów nauki w przystępny sposób. Spotkania zaplanowano w godzinach popołudniowych, tak aby wszyscy zainteresowani uczniowie mogli wziąć w nich udział, nie tracąc przy tym cennych godzin lekcyjnych.

Harmonogram warsztatów

20 kwietnia br. (wtorek), godz. 18.00. „Pokazy obejmujące wybrane problemy z chemii” – reakcje kwas–zasada (miareczkowanie), reakcje hydrolizy, reakcje redox na przykładzie doświadczeń pokazowych. Prowadzący: Koło Naukowe Studentów Chemii „ESPRIT”. Link do spotkania

21 kwietnia br. (środa), godz. 17.00. „Hodowle ludzkich komórek – narządzie do badań biotechnologicznych”. Prowadzący: Koło Naukowe Biotechnologów „INSERT”. Link do spotkania

27 kwietnia br. (wtorek), godz. 17.00. „Chemiczne modyfikacje implantów kości”. Prowadzący: Studenckie i Doktoranckie Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Farmaceutycznej „IPSUM”. Link do spotkania

28 kwietnia br. (środa), godz. 17.00. „Kompozyty polimerowe stosowane w przemyśle zbrojeniowym”. Prowadzący: Koło Naukowe przy Katedrze Kompozytów Polimerowych „PRz(e)TWÓRCY”. Link do spotkania (kod do zespołu:  r9tpnit).