Podstrona: Zapraszamy na XXVII Seminarium „Wybrane Problemy Chemii” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zapraszamy na XXVII Seminarium „Wybrane Problemy Chemii”

2020-02-11
Zapraszamy na XXVII Seminarium „Wybrane Problemy Chemii”

W dniach 13 i 14 lutego br. na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się XXVII Seminarium „Wybrane problemy chemii”.  Cykliczna impreza skierowana jest do uczniów szkół średnich województwa podkarpackiego zainteresowanych rozwijaniem i pogłębianiem wiedzy z zakresu współczesnej chemii.

Organizatorami wydarzenia są Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej, I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie i Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Seminarium odbędzie się w auli V-1 w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej przy alei Powstańców Warszawy 12.

W ramach seminarium zaplanowano wykłady dr hab. inż. Barbary Pilch-Pitery, prof. PRz „Jak pokolorować świat ….” oraz  dr hab. inż. Marka Potoczka, prof. PRz "Nowoczesne materiały ceramiczne jako materiały XXI wieku".

Jak co roku, nie zabraknie pokazów chemicznych, zajęć w laboratoriach wydziałowych, będzie także możliwość zwiedzania wydziału.