Podstrona: Zaproszenie na uroczyste posiedzenie Konwentu Profesorów / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zaproszenie na uroczyste posiedzenie Konwentu Profesorów

2020-03-09
Zaproszenie na uroczyste posiedzenie Konwentu Profesorów

W dniu 11 marca 2020 r. (środa) o godzinie 11:00 w sali P-23 w budynku P przy ul. Poznańskiej 2 na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury odbędzie się uroczyste posiedzenie Konwentu Profesorów.

Dziekan Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury dr hab. inż. Marek Gosztyła, prof. PRz oraz Przewodniczący Konwentu Profesorów prof. dr hab. inż. Leonard Ziemiański mają zaszczyt zaprosić na uroczyste posiedzenie poświęcone 95-leciu profesora Stanisława Kusia.

W trakcie uroczystości odbędzie się m.in prezentacja najważniejszych dzieł inżynierskich profesora, laudacja profesora Szczepana Wolińskiego oraz wystąpienia gości.

Prof. dr hab. inż. Stanisław Kuś to polski profesor nauk technicznych, konstruktor, inżynier budownictwa, były rektor Politechniki Rzeszowskiej oraz Honorowy Obywatel Miasta Rzeszowa. Prowadzi badania naukowe koncentrując się na zagadnieniach kształtowania konstrukcji budowlanych - betonowych, metalowych, sprężonych, zwłaszcza przekryć o dużej rozpiętości; teorii, technologii i badaniach konstrukcji z betonu i konstrukcji z drewna, teorii i normalizacji obciążeń konstrukcji budowlanych.

Konwent profesorów to ciało opiniodawczo-doradcze funkcjonujące w ramach wydziału, w skład którego wchodzą wszyscy profesorowie i profesorowie uczelni z jednostek organizacyjnych wydziału zatrudnieni w Uczelni jako podstawowym miejscu pracy.